Od brzydoty powinniśmy uciekać.

Artykuły piśmiennicze to mnóstwo artykułów. W bardzo wielu przypadkach zaliczamy do nich rzeczy zrobione z papieru. Zeszyty, bloki rysunkowe i papiery kolorowe, notesy, kalendarze, notatniki, pamiętniki, druki faktur i rachunków i jeszcze mnóstwo innych.

Tymczasem do tego typu artykułów będziemy mogli zaliczyć długopisy, ołówki, pióra, farby, tusze, pędzle, piórniki, gumki oraz inne. Największe zapotrzebowanie na te rzeczy jest oczywiście jesienią, kiedy rusza szkoła. Uczniowie oraz nauczyciele masowo idą do hurtowni z artykułami papierniczymi, by wyposażyć się w niezbędne artykuły piśmiennicze. Często ludzie kupują na zapas, ażeby wystarczyło na dłużej. Kiedyś asortyment tego rodzaju nie był tak atrakcyjny. W czasach, kiedy rządziła szarość oraz niska jakość wszystko było podobne do siebie i niezbyt ładne. Z jednej strony / lecz wyłącznie z jednej/ nikt się nie wyróżniał, bo wszyscy posiadali podobne rzeczy.

Lecz przecież nie o to chodzi. Jeśli jesteśmy otoczeni pięknymi rzeczami, to czujemy się dobrze i rozwija się nasz zmysł estetyczny. Generalnie nasz nastrój ulega poprawie a także jasno patrzymy na świat. Jesteśmy uprzejmi dla otaczających nas ludzi i nas również dobrze postrzegają. Dodatkowo jeżeli dziecko od samego początku rozwija się estetycznie, dobrze rokuje to na przyszłość. Lecz aby tak było musimy zaopatrywać się w rzeczy rzeczywiście miłe dla naszego oka. Od brzydoty powinniśmy stronić, chociaż to trudne. Postarajmy się mądrze wybrać. Uczmy nasze maluchy estetyki oraz dobrego gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *