Jak prawidłowo wywozić wszelkie odpady budowlane?

Remont wnętrz zawsze wiąże się z dużą ilością różnych śmieci. Wszelkie odpady budowlane w formie gruzu, opakowań po różnych materiałach, czy także stare meble to wyłącznie pewna część śmieci, za jakie odpowiedzialność ponosi właściciel mieszkania. Dlatego jeszcze przed zaczęciem remontu mieszkania warto pomyśleć co należy z śmieciami zrobić.

Jak wywozić odpady po remoncie?

Prostym oraz efektywnym rozwiązaniem jest kontener na składowanie gruzu. Spółki które zajmują się wywózką a także utylizacją odpadów z wszelkiego typu remontów oferują specjalne kontenery na odpadki, które pozostawione koło domu służą jako miejsce zbierania śmieci budowlanych.

Po wypełnieniu pożyczony kontener na gruz wraz z wszelką zawartością odbierany jest przez firmę wywozową. Jest to dobre rozwiązanie dla wszelkich osób, które nie posiadają możliwości zorganizowania transportu śmieci z domu samemu.

Co powinniśmy zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Oprócz odpadków budowlanych wiele osób przeprowadzających remont zamierza wyrzucić zalegające meble. W tym wypadku właściciel ma prawo wyłożenia śmieci na zewnątrz domu, niemniej jednak jedynie w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych poprzez firmę komunalną. W innym wypadku konieczna jest organizacja transportu umeblowania w swoim zakresie. W sytuacji mebli właściciel może również samodzielnie zawieźć wszelkie odpady do MPGK lub wypożyczyć specjalny kontener na umeblowanie. W takiej sytuacji dostawca specjalnego kontenera zajmie się jego transportem.

Wysokie kary za nielegalny wywóz śmieci

Zarówno stare meble, jak i wszelkie odpady budowlane konieczne muszą być składowane oraz utylizowane w określonych miejscach. Za pozostawienie odpadów w lesie, czy też na składowisku nielegalnym grozi bardzo wysoka grzywna.

Źródło: https://koscierski.info/artykul/-gdzie-zamowic-wywoz/1108864

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *