Kominek prócz walorów estetycznych pełni też funkcje grzewcze.

Bardzo bardzo ważnym elementem każdego jednego kominka są wkłady kominkowe. Kominek oprócz funkcji ozdobnych pełni także funkcje grzewcze. Poprzez to prawie każdy taki wkład powinien być odporny na kilku godzinne działanie wysokiej temp. ( w tym również na jej zmiany) oraz nie być podatnym na rdzę.

 

Ponadto powinien tak akumulować ciepło, by oddawać je jeszcze jakiś czas po wygaśnięciu płomienia w palenisku. wkłady kominkowe Defro możemy podzielić na żeliwne wkłady kominkowe lub wkłady kominkowe ze stali. Żeliwne wkłady wytwarzane są z odlewów żeliwnych, czyli ich dno, ściany, plecy a także czopuch robione są z tego surowca. Jeżeli ścianki kominków są odlewane, to wtedy nie ma połączeń oraz spawów. Za sprawą tego są niezwykle szczelne. Jednakże w przypadku żeliwnych płyt, po pewnym czasie będą mogły się niestety rozluźnić. Z samego żeliwa można uformować różnorakie formy. Tak zatem wkłady kominkowe produkowane z tego typu tworzywa posiadają przeważnie ozdobną formę. Do wnętrz o innowacyjnym wystroju z pewnością lepiej będą pasować wkłady kominkowe stalowe.

 

Rynek nasz proponuje zdecydowanie więcej rodzajów wkładów ze stali , w szczególności tych które mają płaszcz wodny. Stalowe korpusy nie akumulują energii cieplnej tak dobrze jak wkłady żeliwne, lecz ich komory spalania są dodatkowo pokryte specjalnymi płytami z wermikulitu i szamotu. Są to materiały o pojemności cieplnej znacznie większej niż żeliwo. Wyróżniamy jeszcze gazowe wkłady do kominka. Gazowe kominki Zasilane są gazem LPG bądź gazem ziemnym – ze specjalnego zbiornika albo z butli. Trzeba wiedzieć, iż do kominków na gaz ziemny i płynny musimy obowiązkowo doprowadzić instalację gazową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *