Jeżeli zauważymy u siebie jakieś zmiany zębowe prędko należy udać się do gabinetu ortodonty.

Zazwyczaj mówimy, iż nasz usmiech jest wizytówką każdego z nas. Niewątpliwie każdy z nas śni o wspaniałych, śnieżnobiałych i prostych zębach. Chodzimy do stomatologa, monitorujemy regularnie stan naszej jamy ustnej. Czasem rutynowa kontrola w gabinecie u dentysty to o wiele za mało ażeby nasz uśmiech wyglądał estetycznie. Wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe a dodatkowo nieprawidłowości zębowe – właśnie z takimi kłopotami najlepiej zgłosić się do specjalisty-ortodonty.

Ortodoncja zajmuje się głównie korygowaniem wad, diagnostyką i odpowiednim leczeniem. Konsultacje prowadzone są w każdym wieku pacjenta sugerując się aspektem zdrowotnym i estetycznym.Jednym z najpopularniejszych środków w ortodoncji są klamry na zęby. Można wymienić aparaty ortodontyczne stałe albo ruchowe. To, który z nich będzie wybrany dla pacjenta uzależniony jest od wady zgryzu jaką posiada oraz skali problemu. Aparaty ortodontyczne stałe polecane się w sytuacji zębów stałych zwłaszcza dla nastolatków a także osób dorosłych. Długość ich stosowania także uzależniona jest od intensywności wady. Dostępnych jest kilka rodzajów takich aparatów dedykowanych dla określonych jednostek. Wyróżnić możemy aparaty normalne antyalergiczne, ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe, estetyczne, samoligaturujące, szafirowe, porcelanowe, lingwalne a dodatkowo przezroczyste.

Niewątpliwie każdy pacjent znajdzie coś dla siebie.Jeżeli zauważymy u siebie jakieś niepokojące zmiany w okolicy uzębienia prędko musimy udać się do gabinetu ortodonty. Im dłużej czekamy z wizytą tym niestety częściej nasza wada pogłębia się z czasem. Jeżeli natura niestety nie obdarzyła nas w 100% satysfakcjonującym zgryzem a marzymy o ładnym uśmiechu- czas działać!

Pozostałe ortodoncja Ruda Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *