Różnokolorowe, odnowione kamieniczki wywołują wyjątkowe wrażenie.

Właściwie każdy, kto miłuje wycieczki i odwiedzanie różnych intrygujących oraz pięknych miejsc, winien udać się do Bolesławca. To miasto leżące na Dolnym Śląsku należy do najładniejszych miejscowości, więc powinno się je zobaczyć.

Nie tylko i wyłącznie z uwagi na ceramikę, z jakiej to miasto jest słynne, lecz również w celu doświadczenia pozostałych atrakcji turystycznych , które są oferowane na miejscu. Oczywiście nie ujmując niczego tutejszej ceramice – jest naprawdę przepiękna oraz warto zwiedzić jej muzeum, jeśli nie zechcemy zakupić jakiegoś egzemplarza na pamiątkę do domu. Jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście jest z pewnością jego stary rynek. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe – noclegi bolesławiecproponuje wiele lokalizacji niedaleko starego rynku, a dzięki temu istnieje możliwość szybciej i częściej być na nim. A jest on tego wart, bo odnowione, różnokolorowe kamieniczki wywołują wyjątkowe wrażenie. Wieczorem jest jeszcze lepiej, bo władze załączają iluminacje podkreślające wspaniałość znajdujących się tam budowli.

Wieczorny spacer po bolesławskim rynku musi być numerem jeden w każdym turystycznym planie zajęć. Kolejnym fascynującym miejscem do odwiedzenia jest tutejsza bazylika, która jest lokalnym zabytkiem, ponadto park, który otacza bazylikę dodatkowo dopełnia piękna tego miejsca. Jest to wielka okazja dla wszystkich fanów wiekowych budowli. Ponadto, co każdego turystę powinno ucieszyć, jeśli chodzi o znany hotel Bolesławiec zalicza się on do jednych z tańszych lokali dla turystów. Weekend lub wakacje w nim wychodzą przystępnie cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *